Biliografia maturalna – WZÓR

Bardzo wielu z was pisze do mnie pytając wciąż o bibliografię maturalną. Postanowiła więc stworzyć wzór bibliografii maturalnej, który powinien uspokoić wszystkich niedowiarków. Mój plan potraktowałam dość dowolnie, ponieważ uważam, że bibliografia jest dobra wtedy, gdy jest czytelna. Nie uważam, aby wstawianie zbyt dużej ilości danych było pomocne.

W każdym razie mój wzór bibliografii znajdziecie poniżej. Mam nadzieję, że się wam przyda. Tematem mojego wzory bibliografii uczyniłam “Fin du siecle – kawiarnie i kawiarniane życie w Krakowie początku XX wieku – w wybranych utworach literackich” . Zamieszczone w nim adresy bibliograficzne nie są prawdziwe – to tylko przykłady.

Wersja do ściągnięcia:

+Bibliografia maturalna – wzór (.doc)

Bibliografia – problemy

Jeśli chodzi o problemy, jakie mi zgłaszacie, to zazwyczaj są to pytania o to, jak można poprawić i “podmienić” arkusze bibliografii do prezentacji maturalnej. Ta możliwość istnieje. Jak już kiedyś pisałam, należy napisać wniosek (podyktowany przez nauczyciela polonistę), podpisać się pod nim. Wtedy możemy zamienić bibliografię starą na nową – poprawną.

Uważam jednak, że jeśli błąd jest niewielki, a zorientujemy się, że wystąpił tuż przed egzaminem, nie ma co się denerwować. Jeśli komisja zwróci na niego uwagę, wystarczy wytłumaczyć, że zaszła pomyłka. Wątpię, aby ktokolwiek obniżał ocenę z matury z polskiego przez literówkę, czeski błąd, pomyłkę w nazwisku czy imieniu autora. Komisja egzaminacyjna to też ludzie, a nie Oprawcy, czekający na potknięcie  ofiary.
Podobne posty